Produkce

V současné chvíli disponuje společnost BFM chovem s velkoobjemovou produkcí živých larev, s historií 5 letého vývoje. Využíváme nejmodernějšími filtrační, ventilační a zpracovatelské technologie s cílem zajistit uhlíkovou neutralitu a uplatnění zásad ekologicky udržitelné prvovýroby v rámci principů cirkulární ekonomiky.

Produkce:
až 3 500 kg dospělých larev / měsíc
až 4 000 kg frassu / měsíc

Připraveni na 21. století

Využíváme současných poznatků, jak správně hospodařit s přírodními zdroji a znovu využívat složky výroby, které by za jiných okolností byly skládkovány. Jsme věrni zásadám cirkulární ekonomiky. Snaha se odráží ve formě efektivního využívání odpadů z pivovarnictví, které je dále zakomponováno do našeho chovu v podobě krmiv.

Spolupracujeme také s některými supermarkety v našem nejbližším okolí, od kterých si dovážíme potraviny tzv. "na odpis“.

Vysoká kvalita
organického chovu

Náš hmyz a frass patří mezi nejkvalitnější, co na trhu můžete aktuálně sehnat, což je důsledkem vysoce pečlivého a zodpovědného chovu s detailní kontrolou 24 hodin denně.

Dbáme na dobré podmínky života i tak drobných živočichů, jakými je hmyz, důsledkem je zdravý a kvalitní produkt.

Hmyz krmíme výhradně stravou rostlinného původu - žádná masokostní moučka. Podestýlka je pak z pšeničných otrub v kombinaci s recyklovanými přírodními materiály.

V srdci Evropy

Moderní provoz farmy se nachází v obci Chotiná u Plzně s přímou dostupností na mezinárodní silnici E50.

Díky tomu jsme schopni zajistit flexibilní a rychlou dopravu přímo k vám, stejně jako do skladů po celé Evropě a to s minimální ekologickou zátěží.
Tel.: +420 728 688 828
Copyright 2023 Black Food Market. Všechna práva vyhrazena.
crossmenu